Rok 2005 - Je to nějaký žert a nebo skutečnost ? Jedna ze zaručených cest, jak ještě více proslavit nějakou technologii, je udělat ji flexibilní. Něco obdobného se povedlo Kyótské univerzitě ve spolupráci s firmami Mitsubishi Chemical Corp, Pioneer a Rohm. Momentálně mají k dispozici ohebný, modře zářící displej tvaru a velikosti navštívenky, ujíšťují však veřejnost, že adaptace na celé spektrum barev nebude problém.
Rok 2007
Převratný OLED panel představila koncem minulého týdne japonská Sony. Její produkt konkuruje podobným výrobkům z dílen společností LG.Philips a Samsung. Sonyho rivalové však umí zobrazit pouze 16 000, resp. 262 000 barev. OLED za své podstaty nevyžaduje žádné podsvícení (současné LCD podsvícení vyžadují) - díky tomu bude možné vyrábět velmi tenké ohebné obrazovky, které by mohly za několik let například nahradit klasické noviny. Prototyp s uhlopříčkou 64 milimetrů nabízí rozlišení 160 x 120 obrazových bodů. Hodnoty kontrastu se vyšplhaly k poměru 1000:1. Tento revoluční displej je nejen ohebný ale také extrémně tenký a z části průhledný. Displej se skládá z organické vrstvy elektroluminescenčních diod o tlouťce 0,3 mm, hmotnost se v případě barevné verze pohybuje kolem 1,11 g, u monochromatické pak 0,96 g. Ohebné OLED displeje také disponují výborným jasem.
Rok 2008
Společnost TDK představila na veletrhu Ceatec ohebné OLED displeje. Společnost Sony je průkopníkem, co se týče OLED displejů a jako první představila televizor s touto technologií, jenž je však příliš malý a příliš drahý. Nyní tato firma společně s Max Planck Institute předvedla ohebné a průhledné displeje, které mohou zobrazit barevný obraz. Dle Sony budou zastaralé televizní obrazovky a neohrabané laptopy věcí minulosti a o vše se má postarat právě OLED.
Využití ohebných displejů se najde také v armádě:
Ohebné OLED displeje mají také výhodu v nízké spotřebě, jež je udávána jako méně než 15 mW na čtvereční centimetr. A stejně tak čas odezvy má být s dnešními LCD naprosto nesrovnatelný - mezi 1 a 500 µs, o úhlech pohledu nemluvě. Díky tomu, že displeje jsou průhledné, je možné je na sebe vrstvit a jejich velikost omezuje prý pouze substrát, na kterém jsou OLED naneseny.
VIDEO(Zdroj: www.androidik.cz)