Autor článku má jistě pravdu, že je třeba počkat, co nový trend mozilly přinese. Přesto chci říct, že tuto změnu vnímám negativně. Nová verze firefoxu přinesla zatím vždy potíže s pluginy a odladit fungování aspoň těch dležitějších pluginů po updatu zabralo vždy alespoň něco kolem 1 měsíce. Jak to teď chtějí řešit netuším, ale firefox bez pluginů není konkurenceschopný. S opravou bugů v nových verzích to bývalo podobné, reálně odhaleny a opraveny mohou některé bugy být až po chvíli provozu prohlížeče a doba životnosti nových verzí se zdá na skutečnou opravu vlastně krátká.
Buď tedy budou změny mezi novými "verzemi" ff jen fiktivní, či kosmetické, takže pluginy zůstanou kompatibilní a bugů nebude přibývat. Pak bude jediný problém po autoupdatu pozapínat ty pluginy které se automaticky vypnou a zkontrolovat konfiguraci prohlížeče, zda a kde ji update změnil proti vašim potřebám.
Anebo se musíme smířit s tím, že rychle updatovaný prohlížeč bude od teď už trvale méně stabilní, protože bugy nikdo nestačí opravovat a které pluginy nám zůstanou a jak dlouho, také vědět nebudeme.
Nic moc hezkého to není, já jsem se zatím vrátil k verzi 3.6.16, která je už teď stabilnější než 4,0.