Jak jsem již předeslal v minulém díle, dnes se budem zabývat přidávání pluginů a jiných vychytávek do QIP – Quiet Internet Pager . Doufám že vám tento článek pomůže a vyhnete se několikanásobnému stahování souborů, které stejně nerozbalíte, jelikož autor nějak zapoměl že neznáte jeho heslo a pro vší bezpečnost to zahesloval. N ní bez další okolků hurá vyhrát si snaším klientem.
První plugin, kterám se budeme zabývat je Weather, neboli počasí. K tomu snad ani není co dodat. Zdroj, jelikož se chci vyhnout používání odkazu v nastavení Qipu pod plugin, který nás odkazuje na ruskou část fora, budu zde uvádět linky, které směřují přímo na anglické form nebo na konkrétní soubory.
Z těchto stránek http://forum.qip.ru/showthread.php?t=22890
si stáhněte tyto dva soubory
SDK01.rar (13.8 KB, 149 views) Weather064.rar (1.08 MB, 256 views)
Ty rozbalte a nakopírujte do složky kde máte Qipa, podsložka Plugins. A následně Restartujte Qip.
Při spuštění Qipu bude možná patrná trochu delší doba při připojování, jelikož klient stahuje data rovnou i pro nově nainstalovaný plugin.
Jak je vidět přibyla nám dole další skupinka uživatelů. Zde se zobrazují všechny pluginy ,které do qipu nainstalujete.
Přidání dalšího místa měření. Klikněte 2x na položku počasí a zobrazísevám informace o počasí, v horní čáasti je možnost search. Po kliknutí se nám oběví okno, kde vyplníme jaké místo chceme pozorovat. Můžeme zaškrtnout i servery , které chceme používat, ale není to nutné. vyhledají se vám dostpné servery které otomto místě poskytuj informace a nyní již stačí zvolit zdroj informací a dátuložit.
Dále je možné nastavit. jednotky teploty, tlaku, jazky. Jelikož je Qip a tento plubin obzláště příjemný a jednoduchý, jistě příjdete nato jak to nastavit sami.
Přeji vám příjemné používání tohoto pluginu a jako perličk na závěr, rozdíl mezi teploměrem windows 7 a tímto plugine činní někdy i 3 stupně.