Hvězdná pěchota - webdesignér

Napsal Mgr.Radovan Kaluža (») 30. 7. 2004, přečteno: 3365×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

Je to váš názor a je to špatný názor! -anička dajdou-

Taky jste sledovali Česko hledá superstar a taky pro Vás byla superstar Anička Dajdou. Vlastně hledat tu naši superstar mezi designéry by bylo docela náročné, a tak aspoň se pokusíme najít Generála hvězdné pěchoty, bohužel Anička asi web nedělá, ale našli jsme společně podobné unikáty. Takže představme si kandidáty.

1/ tvorbawebu.wz.cz

Přehlídka kradených GIFů a oslava života a pohybu.První náš kandidát na generála Hvězdné pěchoty je webdesignér, který se na hlavní stránce snaží potencionálnímu klientu ukázat všechny znalosti, které jen má. Web je kombinací všeho co se dá na webu najít, je to možná vlastně kombinace toho nejlepšího co dokáží vytvořit na základní škole. Všimněte si, menu je děláno ve Flashi, takže možná teoretické znalosti určitě nechybí, minimálně ví, jak vložit Flash na svoji stránku (ten Flash typuji na CTRL-C CTRL-V verzi).

Stránka je i ozvučena, doporučuji pustit hudbu z Beverly Hills a k tomu sledovat kocoura. Po chvilce dívání na uvažujícího kocoura klikám v euforii na ceník. Zde vidím meeting dvou lidí, kteří pravděpodobně jednají o ceně. Klikám na ceník a bohužel i ceny jsou odpovídající, celý web nám kolega designér udělá za pár stovek, jenom mě udivuje hláška, že ceny jsou bez DPH.

Cena/výkon je asi přijatelný, bohužel toto není můj favorit.


2/ webofky.cz

Dobří manažeři, chybí designér. A taky trochu triku neuškodí.Znám hodně lidí, kteří dělaj vše, aby vydělali nějakou tu kačku. Většinou vše jaksi úzce souvisí. Mrknul jsem se na výpis činnosti pana. Miloslava NEPOKOJe a nacházím zde docela širokou škálu činností. Chvilku ve mě je cítit jistá závist a chvilku znepokojení. Tento superman vlastní několik živností a vše zvládá asi jak se má, namátkou:
 • Úklidové práce
 • Reklamní činnost a marketing
 • Maloobchod provozovaný mimo řádné provozovny (stánkový prodej...)

  Vlastně je to první webdesignér, který dělá i uklízečku. Ale zpět k webu, dívám se na reference, ceny opět bez DPH. Uvažuji jaký je rozdíl mezi tím webem za 18 500 kč a 950 kč, ale to asi ví tvůrce. Jediné co mají oba dva weby společné je stejné kontaktní místo.


  3/ web.quick.cz/brezak/

  Učíme se celý život.  Zde se moc nedovíme, ani ceník ani reference. Opět závidím, závidím to že titul dostanu až možná za dva roky, sice Mgr. místo Ing, ale vlastně je to to samý. I u tohoto kandidáta Ing. Václava Březáka vidím určitou šanci na úspěch. Moje babička by při výběru tvůrce designéra asi dala na to kouzelné slovíčko Ing. To je ale asi jediné co je zde hezké. Vlastně pozor, stránka asi není plně dokončena, nyní čtu Grafická úprava ..., takže asi grafická úprava se týká pouze referencí.

  Opět cítím kousek naivity a fascinace tohoto člověka nad radostí, když zjistil co jsou to html tagy. Naštěstí tento designér se nenaučil používat gify, možná by to bylo trošku akčnější.


  4/ razitka-colop.cz

  Pár gifu a nějaké to razítko taky neuškodí.  První opravdový web, který používá Microsoft FrontPage 5.0, nebo se ještě nenaučili odstranit tag, který prozrazuje náklonnost k Microsoftu. Jeden z nejslabších kandidátů (aspoň pro mě), prostě dělaj razítka a mají určitě živnost na reklamu a webdesign je taktéž reklama, no co - dodělali jednu stránku a možná se jim někdo ozve.


  5/ servers.cz

  Jméno domény ideální, zbytek...  Naši odborníci s kterými jsem byl v kontaktu. Jednou jsem jim psal, že jim chybí kodování češtiny na webu, málem mě poslali do.... Zhruba po třech týdnech pilného studování owebu.cz zjistily, že to vlastně tak těžké není, jenom asi v Homesite, který používají to museli někde dopsat.
 • Facebook Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz

  Komentáře

  Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
  Článek ještě nebyl okomentován.


  Nový komentář

  Téma:
  Jméno:
  Notif. e-mail *:
  Komentář:
  [*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
  Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel pět a dvanáct