QIP – Quiet Internet Pager (4. díl), instalace

Napsal (») 5. 9. 2007 v kategorii Software, přečteno: 3525×
obrazky/qipbtn3.gif


V předposledním díle se zaměříme na instalaci, možnosti nastavení a systémové nároky QIPu.

Stáhnutí a instalace


V předchozích dílech jsme hodně mluvili o výhodách QIPu oproti originálnímu ICQ klientovi. Odstavec o instalaci bude naopak ukazovat, jakou velkou výhodu má QIP oproti ostatním alternativním klientům (například Mirandě). Jeho instalace je totiž jednoduchá - přesněji řečeno primitivní - a rovněž nastavení je velice pohodlné (není třeba doinstalovávat žádné pluginy, aplikace je rovnou připravena ke spuštění).




Program je k dispozici ke stažení v rámci instalačního balíčku nebo pouze zabalený v archivu (poslední verze 8030 má ve formátu RAR velikost asi 1,3MB). QIP tedy není třeba instalovat, což ocení ti uživatelé, kteří jej potřebují nosit kupříkladu na flash disku či jej z různých důvodů nemohou nainstalovat. Všechny údaje včetně nastavení se budou ukládat pouze přímo do složky QIPu. Klienta můžete spustit vícekrát a používat tak najednou více účtů s různým nastavením. Za zmínku stojí také rychlý upgrade, který spočívá pouze v nahrazení souboru qip.exe novější verzí (se zachování všech uložených dat).



Nastavení


Jak je již patrno z předchozích dílů, QIP nabízí komfortní možnosti nastavení. Přes velký výběr funkcí zůstává okno Možností jednoduché a srozumitelné, jak je patrno z přiloženého obrázku. Dosud jsem se nezmínil o skinech, kterých je k dispozici ke stažení velké množství - nicméně Vám možná stejně jako mně bude vyhovovat skin defaultní. Zajímavá je rovněž funkce "Vševidoucí oko" (All-seeing eye), která Vám poskytuje záznam o uživatelích, které nemáte v Contact Listu a kteří si například prohlíželi Váš status.



Systémové nároky


QIP má s přihlédnutím k množství svých funkcí opravdu luxusně malé nároky na systém. Na liště (v minimalizovaném stavu) zabírá průměrně 3MB v RAM, při psaní se množství spotřebované paměti vyhoupne asi na 10MB, což je asi čtyřikrát méně než v případě ICQ verze 5.1 (o verzi 6 nemluvě), na druhou stranu je to více než má kupříkladu Miranda - nutno ale podotknout, že v základní instalaci.

                  


V posledním díle si shrneme nejdůležitější fakta, dále uvedu zajímavé odkazy na stránky zabývající se QIPem a na závěr přiblížím nový QIP Infium.


Pro jakékoli dotazy a připomínky k tématu prosím pište na emailovou adresu krkoska@banan.cz.
Facebook Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz

Komentáře

Zweistein z IP 88.103.149.*** | 6.6.2010 11:15
instalace programu až ve čtvrtym dílu? smile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a nula