Maxthon 2.0

Napsal O webu (») 23. 8. 2007 v kategorii Software, přečteno: 2100×
obrazky/maxthonlogo.gif

Maxthon

Nedávno jsme se konečně dočkali po dlouhém období vývoje vydání verze 2.0 opravující chyby z předchozích verzí. Jaký je nový Maxthon, co nabízí a jaké inovace přináší, se dozvíte v tomto článku.

Tento prohlížeč lze nazvat plnohodnotným prohlížečem, byť pro někoho může stále představovat jen jakési nastavení vykreslovacího jádra webových stránek, které používá Internet explorer. I přes tuto skutečnost se jedná o velmi povedený prohlížeč, který v nové verzi 2.0 přináší vylepšení, které se budou jistě hodit.


Funkce systému

Co mě opravdu potěšilo, je pokročilejší zachytávání webové stránky. Na výběr máte několik režimů, od klasického okna, oblasti, po zachycení celé stránky, tedy i té, která je delší, než můžete najednou zobrazit. Mezi další funkce patří dnes již standardní prohlížení stránek v panelech, myší gesta, blokování reklam, skinovatelnost a mnoho dalších vylepšení. Seznam a jejich popis lze najít na vývojářském webu. Co je však vylepšeno na rozdíl od předchozích verzí, je velká skinovatelnost a upravitelnost, téměř všechny prvky lze nějakým způsobem upravovat k obrazu svému. Přítomna je zde i funkce drag & drop. V základní verzi najdete i velmi schopnou čtečku RSS kanálů a Atomu.

První spuštění

Instalační soubory najdete zde, instalace vyžaduje pouhých 6,7 MB místa na vašem harddisku. Potěšující zprávou je český jazykový soubor. Ten je součástí instalačního souboru, proto jakmile prohlížeč spustíte, bude s vámi komunikovat v rodném jazyce.



Jakmile tedy začnete pracovat s prohlížečem, máte na výběr jestli se má Maxthon spustit v režimu sdílených účtů (vhodné například pro internetové kavárny), nebo v režimu vlastního nastavení. Jedná se tedy o takovou zprávu uživatelských účtů. Samotné prohlížení je důvěrně známé díky přítomnosti jádra Internet exploreru. Jde v podstatě o jedno a totéž. Jak jsem už zmínil výše, prohlížení si můžete zpříjemnit myšími gesty, blokací reklam a dalšími vychytávkami.

Resumé

Internet explorer má jistě několik známých neduhů, ale tento systém ukazuje, že i na jeho jádře lze postavit poměrně příjemný uživatelsky přívětivý prohlížeč.

Autor: Radim Gál
Facebook Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz

Komentáře

Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel deset a dvanáct