Adobe InDesign CS 1. díl, Volby palety 1.

Napsal (») 6. 8. 2008 v kategorii Software, přečteno: 1480×
obrazky/inikona.jpg

Začínáme

Jeden z důvodů, proč se stal InDesign tak populární, je v jeho široké nabídce nástrojů, palet a plovoucích prvků, které naleznete i v programech Adobe Photoshop a Adobe Illustrator. Nedivila bych se tedy, kdyby vás to sváděla k vynechání prvních dílů seriálu, které se právě paletami a plovoucími prvky zabývají. Přesto InDesign obsahuje i jiné funkce, které v ostatních aplikacích od Adobe nenajdete.

Věřím, že můžete mít dojem, že obsah této kapitoly již znáte, přesto bych vám chtěla doporučit pročtení těchto pár řádků. Třeba objevíte něco, o čem jste neměli ani tušení. Pokud naopak pracujete s InDesignem poprvé, díly si přečtěte velmi pozorně a zkuste vstřebat co nejvíce technik, z nichž mnohé použijete v Illustratoru nebo Photoshopu.
Jako inspiraci k seriálu jsem použila knihu Adobe InDesign (Sandee Cohen), která mi pomohla napsat seriál srozumitelněji a přijatelněji pro úplného začátečníka.

Volba palety 1.

Většina příkazů a prvků InDesignu se nachází v plavoucích paletách, z nichž každá má svůj specifický úkol. Palety se často podobají prvkům z jiných aplikací společnosti Adobe, i když mají na první pohled typické uspořádání. Probereme si je podle abecedního pořádku. Možná si říkáte, že palety již znáte, tak jako já poprvé co jsem InDesign viděla. Vrhla jsem se přímo na práci a zjistila jsem ejhle, ono to je jiné, tudíž jsem ztratila spoustu času a musela se nakonec vrátit na začátek.

Paleta Zarovnání (Align)
V paletě Zarovnání (Align) (Okna/ Zarovnání, Window/ Align) můžete rozmístit a zarovnat objekty nacházející se na stránce.

Paleta Atributy (Attributes)
Paleta Atributy (Attributes) (Okna/ Atributy, Window/ Attributes) umožňuje nastavení výplně či tahu přetisku. Paleta rovněž umožňuje vytváření netištěných objektů.



Paleta Záložky (Bookmarks)
Paleta Záložky (Bookmarks) (Okna/ Záložky, Window/ Bookmarks) umožňuje definici stránek jako záložek. Tyto jsou následně použity jako navigační pomůcky v dokumentech formátu PDF.

Paleta Znaky (Character)
Paleta Znaky (Character) (Okna/ Text/ Znaky, Window/ Type/ Character) řídí atributy písma, kterými jsou například druh a velikost písma.



Paleta Znakové styly (Character Styles)
Paleta Znakové styly (Character styles) (Okna/ Text/ Znakové Styly, Window/ Type/ Character Styles) umožňuje definici a práci se znakovými styly.

Paleta Barva (Color)
Paleta Barva (Color) (Okna/ Barva, Window/ Color) umožňuje míchání nebo aplikaci barev.



Paleta Ovládání (Control)
Paleta Ovládání (Control) (Okna/ Ovládání, Window/ Control) mění svůj vzhled podle aktuálně označeného objektu. Když budete pracovat s textem, Ovládání (Control) bude kombinací palet Transformovat (Trasform), Odstavec (Paragraph) nebo Znaky (Character).



Paleta Náhled sloučení průhledností
Paleta náhled sloučení průhledností (Okna/ Náhled výstupu/ Sloučení průhledností, Window/ Output Prewiew/ Flattener) poskytuje náhled na stránku v podobě, kterou budete mít po sloučení průhledností v tiskovém procesu.


Facebook Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz

Komentáře

Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a dvanáct