ASP.NET 2.0 - 1.díl, Úvod

Napsal O webu (») 25. 9. 2007 v kategorii Programování, přečteno: 1913×

ASP.NET 2.0 aneb, rozšiřujeme obzory

Úvod

V rámci tohoto seriálu Vám představím jak probíhá vývoj aplikací v ASP.NET 2.0 pomocí nástrojů, které jsou volně dostupné a není je tedy třeba platit. Jedná se o nástroje společnosti microsoft řady Express a tento seriál je určen pro úplné začátečníky kteří se s tímto ještě neměli možnost případně nechtěli seznámit. Myslím že je však dobré znát více technik programování než jen v rámci PHP Vyvíjet lze i v jiných rozhraních a platformách.



Představení

Tato technologie dnes nabízí docela komfort pro vývoj webových aplikací, díky které můžeme vyvíjet aplikace s bohatou funkčností, aniž by jste napsali jediný řádek kódu. A pokud již nějaký kód napíšete, vždy jde o činnost tvůrčí a ne o mechanické opakování stále stejných nudných postupů. Jak jsem již naznačil – vše, co budete ke své práci potřebovat, lze získat zdarma – databázi, webový server, komfortní vývojový nástroj i hosting na veřejném webu.

Potřebné HW vybavení a Operační systém

Pro svoji práci budete potřebovat počítač s operačním systémem Windows 2000 nebo vyšším. V dnešní době je většinou operačním systémem Windows XP, takže y to neměl být žádný problém, pro studenty mnohé školy navíc vydávají ve spolupráci s Microsoftem operační systémy zdarma a tak se dají sehnat i další vhodné distribuce operačního systému Windows.

Processor Minimum: 600 MHz Pentium procesor
Doporučeno: 1 GHz Pentium procesor
RAM Minimum: 128 MB
Doporučeno: 256 MB
HDD: Až 1.3 GB – trochu cvalík. :o)
Operační systém:
Microsoft Windows 2003 Server doporučuji
Windows XP, Service Pack 2
Windows 2000, Service Pack 4

Pro činnost webových stránek v ASP.NET 2.0 je třeba komponenta zvaná Microsoft .NET Framework 2.0. Tato komponenta se stará o věci, které dříve museli vývojáři často řešit a dnes je považují za samozřejmé, a ani si pomalu neuvědomují stará se totiž o nízko-úrovňové procesy, jako je například:

• spouštění a zastavování vláken kódu
• správa paměti, vytváření a rušení objektů.
• bezpečnost kódu a kontrola oprávnění k prováděným operacím
• nahrávání potřebných knihoven a komponent do paměti.

O všechny tyto věci se stará velmi důležitá část zvaná Common Language Runtime. Pro ukázku bychom si mohli ukázat strukturu jak takový.NET Framework vlastně vypadá ale to už v dalším díle tohoto seriálu.

V případě jakýchkoliv dotazů mne prosím kontaktujte na e-mail.
Autor: Ondřej Baar
Štítky: ASP.NET 2.0
Facebook Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz

Komentáře

Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a šest