Nový iPhone 4G

Napsal (») 1. 6. 2010 v kategorii Mobilní sítě, přečteno: 3105×
iphone-4g.jpg

Jenom velmi malé procento technologických novinek budí tak velkou pozornost ještě dlouho před vydáním, jako právě výrobky společnosti Apple. Je to dáno zaprvé tím, že tato společnost vydává, ve srovnání s ostatními společnostmi, jenom opravdu velmi málo novinek a za druhé tím, že tyto výrobky mají velkou základnu zarytých fanoušků. No a samozřejmě v neposlední řadě jejich výrobky jsou ve většině případů inovátorské a něčím neotřelé a zajímavé. Asi byste oponovali, že například u telefonů již spousta značek před iPhone používalo dotykový display, ale právě až iPhone ji protlačil do podvědomí většiny uživatelů a masově prosadil. Toliko úvod a teď k tomu, jak se vlastně telefon „uvedl na trh“.

Netradiční „představení “ veřejnosti

U Apple je tradičně zvykem, že o novém výrobku se veřejnost dozvídá teprve v momentě kdy jej, většinou sám Steve Jobs představí na nějaké akci. Jinak se jim v drtivé většině případů daří udržet na své výrobky naprosté informační embargo. Tentokrát tomu ovšem bylo jinak. Někdy uprostřed dubna zapomněl totiž jeden nejmenovaný softwarový inženýr Apple iPhone 4G v baru kalifornského městečka Redwood City. Zapomenutého telefonu si samozřejmě rychle všimnul někdo druhý. Tento nálezce, poté co zjistil, že telefon je nefunkční (Apple jej ihned na dálku zablokovala) poskytl tento telefon redakci gizmodo.com a ta tento prototyp ihned rozebrala a veškeré fotografie zveřejnila na internetu. To, že se jedná o jeden z posledních prototypů těsně před vydáním iPhone 4G potvrdila v zápětí nepřímo sama společnost Apple, která redakci zažádala, aby přístroj navrátila společnosti. Na druhou stranu to, že se nejedná o 100% výsledný model, vyvrátil iPhone 4G který byl nedávno taktéž ztracen a nalezen ve Vietnamu. Změny byly ale opravdu jenom drobné, víceméně kosmetického charakteru (např. zakrytí otvorů pro šroubky).

Co tedy zatím víme z nalezených prototypů?

Telefon po designové stránce doznal oproti 3GS dost razantních změn. Telefon již není tak zaoblen, ale je hranatý a po celém obvodu je tažen hliníkový rám. Celý přístroj působí hranatěji a je tenčí. Má rozměrově menší display než 3GS, ale vypadá to, že s větším rozlišením (údajně až 960x640). Přístroj váží 140g. Vnitřek telefonu je navíc celkově poskládán lépe, aby udělal více místa pro větší baterii, která má 5,25WH (3GS má jenom 4,51WH).

Oficiální představení

Oficiálně se očekává, že iPhone bude představený 7. června na mezinárodní vývojové konferenci samotným šéfem Apple. Konference bude trvat do 11. Června. Takže nyní můžeme již pouze doufat, že k představení opravdu dojde a hlavně, že se telefon také co nejdříve dostane na český trh.

Štítky: iPhone 4G
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel devět a dvě