Uvnitř komunikace
Po úspěšném vytvoření, nebo po přihlášení do již stávající místnosti se Vám zobrazí stránka s okny jednotlivých připojených uživatelů. Ti, kteří mají připojenou a zapnutou webovou kameru, vidí obraz ve stejné velikosti a kvalitě jako všichni ostatní účastníci.
Pokud jste se připojili do zavedené místnosti, ve které se již komunikuje, tak uvidíte náhled vaší kamery na prvním místě. Řazení oken uživatelů je tedy seřazeno chronologicky, postupně podle přihlášení do místnosti.
Počet komunikujících je omezen na šestnáct, což je dostačující, protože větší počet by byl již nepřehledný. Jednotlivá okna se s příchodem nových účastníků postupně zmenšují, aby mohli být zobrazeny všechny najednou.
Největší rozlišení oken je zachováno ještě při komunikaci tří uživatelů. Přenosová rychlost a kvalita je dostačující, ale můžeme se setkat se zpožděním, které bývá způsobeno špatným připojením kteréhokoliv z komunikujících. Obraz je však přenášen vždy ve stejném čase jako zvuk.
K dispozici je zde řádek pro textovou komunikaci. Jelikož mebeam můžeme používat bez registrace, tak zde neexistují jména, nebo přezdívky. Zobrazené zprávy proto rozlišíme podle malého náhledu před textem, který je pořízen vždy v čase odeslaní dané zprávy.
Další funkce
Každý z komunikujících má možnost zapnout mikrofon kliknutím na "MIC" v levém horním rohu svého okna. Vypnout zvuky všech ostatních pomocí "Silence", nebo zobrazit nastavení kamery a mikrofonu pomocí "Settings".V ostatních oknech má každý možnost zapnout funkci "Private", pomocí které se bude jeho obraz zobrazovat pouze této konkrétní osobě. Dále je zde možnost vypnout obraz pomocí "Fade", nebo ztlumit zvuk kliknutím na "Mute".
Autor: Běl Martin