Vybíráme klávesnici

Napsal (») 4. 9. 2010 v kategorii Hardware a mobily, přečteno: 2033×
hardware/klavesnice-hlavni.jpg

Pokud vlastníme klasický počítač, bez určitého příslušenství by nám v podstatě na nic moc nebyl. Jednou z mála věcí, které potřebujeme, je klávesnice. Pokud počítač používáme občasně a nemáme s ním žádné pracovní či herní záměry, postačí nám na obyčejná. Ale v případě, že toužíme po něčem komfortnějším, může vybírat ze široké škály klávesnic. Nabízí se nám jak klasika, tak herní či pracovní klávesnice – na těch může být třeba kalkulačka či podobné příslušenství. Udělejme si tedy alespoň malý přehled toho, s čím se můžeme na trhu setkat:

Herní klávesnice

Herní klávesnici seženeme u většiny klasických výrobců. Tím může být jak Microsoft, tak Logitech nebo Genius. Dále můžeme najít výrobce, kteří se na herní zařízení specializují více. Tím je třeba společnost Razer. Tato firma je známá tvorbou špičkových herních periferií a tak tady s koupí herní klávesnice rozhodně nemůžete šlápnout vedle. Na místě by tedy bylo představit alespoň jednu z herních klávesnic značky Razer. Tak třeba Razer Lycosa Mirror Gaming Keyboard.

Tato klávesnice je velmi rychlá, má lesklý povrch a možnost podsvícení. Co se týče samotného vzhledu, vývojáři si asi pohráli, neboť má vcelku příjemný desing. Na funkčnost si stěžovat také nemůžeme. Podporuje profily maker, má výstup na sluchátka i mikrofon. Jako u většiny herních klávesnic zde nalezneme i USB rozehraní. Postaráno je i o pohodlí hráče, a to odnímatelnou podložkou zápěstí. Tuto klávesnici můžeme zakoupit za necelé dva tisíce korun na www.czechcomputer.cz.

Pracovní klávesnice

Název „pracovní“ se u klávesnic samozřejmě nepoužívá, ale můžeme si pod tímto pojmem představit klávesnici s vysokým komfortem pro uživatele a spoustou užitečných funkcí.

Levnou a kvalitně vybavenou klávesnici pro kancelářskou i domácí práci můžeme naleznout u firmy Genius. Jmenuje se Genius KB-29e a má 29 multimediálních kláves, vestavěnou kalkulačku s LCD displejem a rollovací kolečko.  V multimediálních klávesách nalezneme dokonce i tlačítka pro spouštění aplikací Microsoft Office. Stojí pouhé dvě stovky a na stránkách Czechcomputer.cz k ní bez příplatku dostanete i odnímatelnou podložku zápěstí.

Na českém trhu můžete sehnat i klávesnici k počítačům Apple iMAC a MacBook. Jednou z nich je například APPLE Wired Keyboard a svým klasickým a zároveň propracovaným vzhledem dokáže potěšit. Můžete s ní obsluhovat jas displeje i přepínat mezi okny. Jelikož je prodávána pod značkou Apple, cena je o něco vyšší. Stojí zhruba 1 200 korun.

Na závěr vám už jen popřeji hodně štěstí při vybírání klávesnice. A nezapomeňte nám napsat, jak se která osvědčila!

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Zdeněk z IP 78.80.221.*** | 6.9.2010 23:21
Dobrá klávesnice je základem dobré pohody u počítače ale zrovna tato klávesnice (Genius KB-29e) k nim teda nepatří ... buď mám smůlu ale setkal sem se se dvěma které vydatně zlobily především část s kalkulačkou je pěkně zlobivá mělo by se to tlačítkem přepínat ale občas sem se nebyl schopen dostat z modu klávesnice občas zase opačně a občas se kalkulačka dokázala pěkně kousnout.... o dílenském zpracování ani nemluvě
(jedna se mi tu ještě pro nouzové použití povaluje)
osobně mám k výrobkům firmy Genius dost averzi pokud se pohybují v této cenové hladině = 200,- kč za klábosnici s rozšířenými klávesami, kolečkem a kalkulačkou většinou stojí dost za prd... smile a přídavné podložky na zápěstí se u geniusových klávesnic většinou dost rychle ulomí stejně jako u samsungů dost mizerný způsob uchycení... raději si nějakou stovku za klávesnici připlatím netvrdím, že to musí bejt až tak drahé ale rozhodně ne genius.... smile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel deset a pět