Thermaltake VI6001BNS Strike Mx
Čelo
Skříň je formátu Miditower, provedení je z černého plechu a šedého plastu na čele. Čelo samotné je doslova obaleno v šedém plastu - je okolo všech pozic. Vystupuje dopředu a je vyšší než samotná skříň. Jako velkou nevýhodu bych udal umístění multimediálních konektorů z levého boku, konektory nejsou nijak bohaté ale nevybočují ze standartu - mikrofon/sluchátka a dvojice USB, bohužel ony USB jsou nalepeny na sebe a tak není možné připojit současně například dva MP3 přehrávače. Neobvyklé je taktéž umístění ovládacích tlačítek a to z pravé strany čela, čímž se tlačítka nebo multimediální panel stává hůře dostupným. Zbytek čela je proveden v černé mřížce pro přívod vzduchu tak jako prachový filtr. V horní části se nachází čtveřice 5,25" pozic a pod ní jedna 3,5" pozice.
Zadní strana
Zadní panel je jednoduchý - otvor pro zdroj, perforovaný otvor pro 120mm větrák a sedm PCI záslepek.
Bočnice
Bočnice je neobvyklá, neprosklená avšak s obrovským 230mm větrákem. Tento větrák je průhledný a pro dodání efektu má umístěny LED diody, a to červenou, modrou a zelenou, díky tlačítku u větráku je možno barvy libovolně měnit nebo mít jejich mix. I přes své rozměry je větrák velmi výkonným a tichým.
Vnitřní uspořádání
Vnitřní uspořádání zasahuje spíše do vyšší třídy. čtveřice 5,25" pozic s jednou 3,5 pozicí pro regulátor větráků nebo čtečku paměťových karet. Tyto pozice jsou s bezšroubkovým systémem. Pod těmito pozicemi je pětice pozic pro pevné disky, avšak tyto pozice jsou otočeny v pravém úhlu, disky se dají jednoduše vložit do skříně, jako velkou nevýhodu bych viděl chlazení disků - otvory pro vstup vzduchu nejsou odpovídající a mohly by být větší ale to je neduhem mnoha skříní. Zadní plech pro základní desku je běžný a nijak nevybočuje. V zadní části je firemní 120mm větrák s výborným výkonem a tichostí jak je zvykem. Zadní PCI záslepky jsou na klasické šroubky.
Zajímavosti
Skříň se také vyrábí s běžnou bočnicí - tedy s otvorem pro 80mm větrák v oblasti procesoru a perforace v oblasti grafické karty. Osobně bych však volil tuto zajímavější verzi.
Autor: Jakub Stareček