Smartphony a tablety již jako plnohodnotné herní zařízení

Napsal (») 18. 10. 2010 v kategorii Hardware a mobily, přečteno: 2428×
uvodni-obrazek.png

Hardwarová a softwarová vylepšení by mohly v budoucnu proměnit chytré telefony na plně rozvinuté herní konzole nebo dokonce na meteorologické stanice.  Podle Jasona Byrneho, produktového marketingového manažera pro kontinuální práci na počítači, která poskytuje hardwarové a softwarové služby pro telekomunikační sítě a jejich poskytovatele by měly smartphony a tablety v HD rozlišení začít vzrušující éru ve videu a grafice na těchto přístrojích.

Zařízení, které umí přehrávat 1080p HD videa jsou za dveřmi a do polic obchodů dorazí již v tomto roce a to od firem Toshiba a Research in Motion (RIM). Další rozvoj přístrojů bude záviset na poptávce uživatelů, velikosti displaye a na výdrži baterie. Hardwarová vylepšení by mohla v budoucnu přinést HD hraní skrze "Cloud" a později možná i 3D aplikace jako video, hry a mapy. Úsilí o použití 3D obrazovek pro mobilní přístroje již započalo Nintendo, které na začátku roku oznámilo přenosné herní konzole s 3D obrazovkou, jež budou k dispozici příští rok. Další prototyp smartphone s 3D obrazovkou představil Synaptic.

Nintendo3dshandheldconsoleupdated Image-1

Mobilní telefony již nesou řadu senzorů, jako například snímače zrychlení nebo polohy a firma Intel stále vyvíjí řadu senzorů pro smartphony. Nyní se chystá vyvinout čidlo na zjištění kvality ovzduší, které určí kolik procent dusíku, oxidu uhličitého a dalších látek se kolem Vás nachází. Firma IBM vyvinula čip jménem PowerEN, který by mohl pomoci sbírat data ze senzorů za minimální spotřeby energie. Zatím, ale IBM oznámila, že PowerEN bude určen pouze pro servery a odmítla komentovat, zda-li se začne vyrábět i pro mobilní přístroje.

Future-smartphone

Spotřeba elektrické energie v mobilních zařízeních, závisí částečně na designu čipu, řekl Linley Gwennap, hlavní analytik Linley Group. Nové mobilní procesory jsou nejen výkonnější, ale také chytřejší v tom, jak fungují. Například čipy po přidání více jader zvýší výkon aplikací a zároveň se snaží minimalizovat dopad na životnost baterie. Tyto čipy jsou také schopné vypnout neaktivní jádra z důvodu úspory energie. Nvidia, Texas Instruments, Qualcomm a Samsung rovněž oznámili, dual-core čipy, které jsou schopny manipulace s HD 1080p videem a firma Marvell oznámila Triple-Core čip pro smartphony a tablety a tvrdí, že jejich čipy jsou rychlejší, než čipy, které nabízí konkurence.

Štítky: smartphone
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvanáct a jedenáct