LIAN-LI TYR PC-X2000

Napsal O webu (») 14. 11. 2008 v kategorii Hardware a mobily, přečteno: 2301×
obrazky/ikonkacase.gifVýrobce elitních a luxusních skříní Lian asi není třeba představovat. Skříně tohoto výrobce jsou známé svým luxusním zpracováním a designem. Běžným smrtelníkům jsou pouze na obdiv díky své velice vysoké ceně, která však odpovídá kvalitě a materiálu. V dnešním článku se podíváme na jeden neobvykle vysoký luxusní bigtower.


LIAN-LI TYR PC-X2000



Čelo

Určit, kde přesně se u tohoto case nachází čelo je docela sporné. Vyjdu z předpokladu, že zadní část skříně je určená zadním I/O panelem a orientací základní desky (v dalším odstavci vysvětlím, proč je určení lehce matoucí. Čelo je tvořeno jednolitou deskou (podle výrobce pro použití HTPC). Pouze dole se nachází jednoduché a slušivé logo výrobce. Po bocích čela jsou perforace pro nasávání vzduchu trojicí čelních 140mm větráků. Tyto větráky jsou elegantně ukryty avšak docela bych se obával o dostatek vzduchu. Osobně bych raději než celistvé čelo viděl stylové perforace nebo další prostor kudy by vzduch mohl protékat dovnitř.

Bočnice

Docela neobvyklá je integrace I/O panelu a ovládacích tlačítek na horní část skříně. Ovládací tlačítka jsou v tmavším plastovém provedené, které zůstává docela nenápadné a hlavně postrádá svítící kolotoč v podobě zbytečných indikačních diod. I/O porty jsou decentně skryty pod plastovou příklopkou, která nijak nekazí dojem z povrchu skříně. Jedná se o dvojici dvojitých USB 2.0 dostatečně daleko od sebe a kterým není co vytknout, po pravé straně dvojici audio vstupů pro sluchátka a mikrofon a konečně po levé straně eSATA a FireWire vstupy – nabízí tak jedinečnou multimediální možnost už v základu skříně a tím si u mě získává velké plus. Obě bočnice jsou provedeny velice jednoduše a efektně v černém 2mm tlustém velmi kvalitním plechu. Obrovskou výjimkou je u této skříně využité levé bočnice jako výstupu pro optické mechaniky. Nachází se zde tedy v pravém horním rohu dvojice 5,25“ pozic a jedna 3,5“ pozice. Někomu by se to mohlo zdát málo ale vzhledem k využití výhradně pro mechaniky by člověk nemohl chtít ani více v rámci běžného provozu.

Zadní strana

Pohled zezadu dává už jasněji pocit, že skříň opravdu není v konvenčním stylu. Úplně v horní části se nachází velká mřížka pro přirozený odvod tepla – nenajdeme za ní žádný větrák. Napravo najdeme poměrně neobvyklou bezpečnostní pojistku a to možnost zamčení levé bočnice na kladku – dle mého se jedná spíše o nevyužitelný bonus navíc nebo přídavek pro umístění do server room. Pod mřížkou se nachází otvor zdroje, jedná se o tradiční nijak neobměněný a praktický upínací systém. Ve středu následuje klasický I/O panel, velkým plus je vyfukující 140mm větrák u tohoto panelu. Osmice záslepek je spíš jen velká mřížka a okolo nich je obvyklá perforace. Napravo od záslepek je čtveřice otvorů pro hadice vodního chlazení. Ve spodní části se nachází dvojice 80mm vyfukujících větráků.



Vnitřní uspořádání

Vnitřní uspořádání je taktéž neobvyklé – je totiž děleno do tří zón. V první (horní) zóně jsou optické mechaniky a zdroj, nenachází se zde žádný větrák. Zdroj je natočen obvyklým stylem a tedy větrákem dolů – zde je kámen úrazu díky oddělení vnitřních zón plechem a perforace není dle mého názoru dostatečná aby nevznikaly turbulence (s následným hlukem) a přehřívání zdroje. Střední část se vyznačuje uložením základní desky. Je zde dostatek prostoru pro všechny formáty desek. Jedinou výtku bych dal k nalepení základní desky až k plechu a tím znemožněním použití obrovitých chladičů ve všech pozicích. Celý prostor je zepředu ofukován dvojicí 140mm větráků a je tak ideálně ochlazován a je velice vhodný i pro ryze pasivní provoz. Dalším velkým plus je i prostornost pro grafické karty – ani Ati 4870 X2 nebo jinou velmi dlouhou kartu nemá jediný problém. Ve spodní zóně (taky oddělené plechem) se nachází dvojice třípatrových pozic pro pevné disky. Tento prostor je ofukován skoro celým 140mm větrákem a o odvod vzduchu se stará dvojice 80mm větráků. I zde bych tedy řekl – ideální chlazení.



Specialitky

Bočnice jsou vyvedeny ve velkých šroubcích a není třeba šroubováku – postačí prsty. Držáky disků, zdroje a optických mechanik jsou taky bezšroubkové a není třeba použití šroubováku. Velkým plus je i centrální regulace otáček pomocí spínače schovaného za čelem a to na 3 hodnoty.




Autor: Jakub Stareček
Facebook Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz

Komentáře

Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a sedm