Kapesní počítače 7.díl, Jak na češtinu v PPC I.

Napsal (») 25. 1. 2008 v kategorii Hardware a mobily, přečteno: 1830×
obrazky/kappoc.jpg

Úvod


V tomto díle si povíme jaké existují způsoby počeštění kapesního počítače. Tato situace může nastat pokud jste dostali přístroj jako dárek on někoho ze zahraničí nebo jste si jednoduše koupili přístroj ze zahraničí kvůli nízké ceně.

Lokalizační balíček


Tato forma lokalizace je jakousi nadstavbou nad stávajícím Windows Mobile OS. Nahradí některé systémové soubory a pozmění některá nastavení tak, že se systém chová jako by byl od narození např. český. Existují dva druhy této lokalizace úplná a jen klávesnice. Co každá z těchto možností znamená je jasné z názvu.

Tato lokalizace se nevztahuje na programy nainstalované v cizích jazycích na vašem kapesním počítači, pouze na systém a jeho aplikace jako například notepad, telefon, atd ...

Tyto lokalizace pro českou republiku nejčastěji vyrábí společnost SunnySoft s.r.o., která mimo toho že nabízí široký sortiment přístrojů poskytuje zmíněné lokalizace. Některé verze jsou dostupné zdarma, některé placené. Každopádně pokud hledáte lokalizaci najdete ji nejspíše na jejich internetových stránkách ke stažení zde.

Instalace lokalizačního balíčku


1. Stáhněte si lokalizační balíček pro váš přístroj z výše uvedeného umístění.

2. Pro pokračování musíte mít nainstalován ActiveSync, pokud jej nemáte návod na instalaci je zde.

3. Připojte váš pocket PC ke stolnímu PC, ikonka ActiveSync zezelená.



4. Spusťte instalátor.

5. Vyberte verzi ROM kterou disponuje váš přístroj, pokud nevíte jakou verzi máte naleznete to ve START -> NASTAVENÍ -> INFORMACE O ZAŘÍZENÍ a pokračujte v instalaci.



6. Nyní vyberte zda chcete instalovat filtry pro převod dokument do ActiveSync, znamená to , že když kopírujete například .doc do pocket PC automaticky je konvertován tak aby se optimálně zobrazil na PPC. Pokračujte.

7. Do vašeho kapesního počítače byly nyní nakopírovány všechny potřebné soubory a stačí jen vybrat způsob instalace lokalizace přímo na PPC. Určitě vyberte úplnou.

8. Po dokončení instalace na PPC jej restartujte a woala. Váš přístroj je lokalizován do češtiny.

Závěr


Instalace takovýchto lokalizaci je poměrně snadná a věřím, že ji zvládne každý. Bohužel pokud nemáte originální ROM od výrobce a máte na PPC nějakou modifikovanou verzi tak je třeba poté pozměnit několik položek a počeštit je ručně. Existuje zde také riziko, že takto počeštěný upravený ROM bude nestabilní. Obecně platí, že by jste měli instalovat lokalizaci na čistý PPC bez softwaru a do hlavní paměti a to po Hard resetu, pokud se naskytnou komplikace. V druhé části dílu si ukážeme jak instalovat a upgradovat s pomocí české verze ROM.

Facebook Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel osm a čtyři