KME 8062
Čelo
Skříň je běžné velikosti Miditower, provedena v černém plechu černém čelním plastu. Plech je velmi tenký avšak pokud nebudeme ze skříně dělat odkladiště na těžké věci nebude problém. Přední čelo je tvořeno čtveřicí 5,25“ záslepek, jedna ze záslepek je výklopná – stačí umístit mechaniku a ta se otevře zatlačením na tlačítko pod výklopnými dvířky. Poněkud neobvyklá je pozice na dnes již nepoužívanou disketovou mechaniku, dá se však využít pro regulátor otáček větráků nebo čtečku paměťových karet. Spodní části těla dominuje kruhová mřížka pro větrák. Uprostřed mřížky je velké napájecí tlačítko - pokud je počítač pod stolem bál bych se nechtěného zmáčknutí nohou. Nad mřížkou je taktéž nemalé tlačítko restart. Přední panel je vyveden poněkud nešikovně zcela na spodní straně čela – pokud je skříň na zemi tak jsou konektory špatně dosažitelné. Na panelu se nachází výstup mikrofonu/sluchátek, FireWire, a chytře oddělené dva USB 2.0 konektory – USB jsou po obou stranách a ostatní konektory jsou mezi nimi, nevznikne tak případná kolize při užití větších připojitelných komponent.
Bočnice
Bočnice není prosklená ale nachází se zde dva otvory, horní pro 80mm větrák a dole v oblasti grafické karty pro cirkulaci vzduchu. Zbytek vnějších ploch je tvořen černým nezajímavým a bohužel tenkým plechem, který esteticky neurazí.
Zadní strana
Na zadním panelu skříně nenachází otvor pro zdroj a mřížka pro větráky o rozměrech 80mm, 92mm a 120mm – použití největšího bohužel hodně koliduje s bočnicí. Záslepky jsou jak je zvykem jsou v počtu sedmi a horní je od výroby odstraněna – pro grafickou kartu.
Vnitřní uspořádání
Pro upevnění předního větráku je nutné sundat plastové čelo, což je dílem okamžiku díky plastovému upínání. Zadní větrák se upevňuje dle zvyklostí, velkým překvapením je chytrá perforace mřížek – ve tvaru včelího plástvu.Vnitřní uspořádání je jednoduché, staré ale efektivní – box se čtveřicí pozic pro mechaniky a na něj napojený box při disky (dvojice disketových mechanik a pětice pro pevné disky – tři pozice jsou přímo ofukovány pro použití 120mm větráku). Na upevňovacím plechu jsou boule pro upevnění základní desky – díky těmto boulím je možno použít pouze ATX základní desky.
Zajímavosti a doporučení
V případě zakoupení skříně i se zdrojem doporučuji nejvýkonnější 500W zdroj – rozdíl je jen v desítkách korun. U tohoto zdroje je sice 120mm větrák, avšak perforace pro něj je hrozná a zdroj tedy velmi „vytápí“ celou skříň (případ právě 500W).
Autor: Jakub Stareček