Při výběru case to dnes nemají zákazníci lehké. Na trh expadují stále větší množství PC skříní(case) s různými vychytávkami, barevnými módy, tvary a cenami. Pokud se zákazník nebojí zaplatit větší peníz za case nabízí se mu vskutku pěkné modely a nebo pokud je zručný a vynálezavý, může si case postavit podle svého. Toto se však doporučuje pouze zkušeným uživatelům a montérům. Může se stát, že komponenty (hardware) počítače přišroubujeme do zkratu a plošné spoje jsou nenávratně zničeny.
Čím se řídit při výběru case?
Při výběru case by mělo být zohledněno, zda je počítač využívaný nenáročnými uživateli a nebo naopak je používaný pro náročné aplikace. Slabší počítače jsou vyrobeny z měnších komponent a jsou přímo uzpůsobeny k tomu, aby zabraly co nejméně místa. Proto je pro ně možné vybrat i skříň menších rozměrů. Do větší skříně se však dají osadit také. Naopak to boužel nefunguje.
Druhy velikostí
Minitower - tato velikost skříně je určená pro základní desky formátu microATX, běžnou základní desku do takové sříně nenamontujete
Middletower - střední velikost, tedy pro běžný počítač. Skříň tohoto rozměru pojme každou základní desku a je v ní i dostatek místa pro další rozšiřování PC komponent
Bigtower - tyto skříně jsou určené především pro ty uživatele, kteří mají hodně rozšiřujících zařízení v počítači - tedy mnoho optických mechanik, PCI karet či pevných disků apod.
Vzhled skříně
Jak jsem již nastínil v úvodu, existuje mnoho vzhledů a technologie připevnění mechanik do přední části case. U starších case se veškeré mechaniky připevňovali šroubkama do takových rámů ve přední části. V dnešní době se vyrábí case s různými technikama zacvaknutí či ručním otočení pro upevnění mechanik. Nemusíme tak složitě šroubovat tiěrné šroubky a upevnění je dostačující i v případě vibrací, které jsou nežádoucí pro mechanciké jednotky.
Také není vhodné kupovat bílou case, protože po čase zežloutne a pohled na ni není zrovna moc pěkný.
Dnešní case mají většinou na přední části usb porty pro snadné zasunutí USB zařízení a člověk se tak nemusí protahovat pod stolem a poté si lámat ruku aby např. zastrčil flashku do zadního panelu.
Síla materiálu
Síla materiálu je další faktor, který může být příčinou větších vibrací a následnému poškození mechaniky. Je tedy dobré se zajímat i o kostrukci skříně a sílu plechu, ze kterého je vyrobená. Je to důležité při pozdějšímu provozu. Pokud je skříň z tenkého plechu či vše nesedí jak má, může díky vibracím, které vytváří pevný disk a ventilátory drnčet. To určitě není příjemné ani v kanceláři a už vůbec ne v obývacím pokoji.
Cirkulace vzduchu
Každá case by měla být uzpůsobena pro dobrou cirkulaci vzduchu, tedy chlazení. Komponenty, ze kterých se počítače skládají mají stále větší a větší výkon a je nutné je i více chladit. Vzduch by měl procházet celou case jako na obrázku. Nemělo by se stávat to, že se vzduch ve skříni zdržuje, otepluje se tak zbytečně a nechladí komponenty PC.