Hledáte dobrou čtečku internetových knih?

Napsal (») 16. 11. 2010 v kategorii Hardware a mobily, přečteno: 3824×
hlavni_5.jpg

Čtení knih je koníčkem mnoha lidí již po staletí, ovšem ještě před pár lety jsme mohli vysedávat pouze u knih papírových. Jejich význam tímto článkem nechci ubírat, neboť na papírovou knihu asi čtečka nemá, ale na to ať si udělá názor každý sám. Pojďme se na ně tedy podívat a zjistit o něco více.

Než si pořídíme čtečku elektronických knih, měli bychom promyslet několik věcí. Jednou z těch podstatných je například i to, co přesně z ní budeme číst. Pokud se ji totiž rozhodneme zakoupit pro studium, nemusí nám být čtení zrovna přínosné a možná pak budeme litovat, že jsme nezainvestovali do klasických knih či registrace do knihovny. Pokud se i tak pro čtečtu internových knih rozhodneme, měli bychom myslet na dotykový displej, který v sobě rovněž nosí možnost podtrhávání důležitých věcí.

Formát čtečky

Při uváženém výběru bychom neměli nechat na náhodě ani formát. Ten správný by měl být A4, což sice snižuje možnost skladnosti, ale rozhodně vám čtení zpříjemní. Tím sice nevylučuji formáty menší, ale měli bychom myslet na to, že s úplně malinkou čtečkou se nám dobře pracovat nebude.

Amazon Kindle DX

Kindle DX je výtvorem americké firmy Amazon, která patří ke špičkám mezi prodejci čteček elektronických knih. Má vestavěné Wifi a 3G modul, takže stahování knih je velmi rychlé a pohodlné. Krom toho vlastní e-mailového klienta a třeba i možnost připojení sluchátek pro poslech hudby. Amazon Kindle DX má displej o velikosti 9,7" a poskytne rozlišení 1200 x 824 pixelů. Velkou výhodou je již ze začátku nastíněná možnost přímého nakupování a stahování knih v elektronickém obchodu Amazon. Co se paměti týče, vejde se nám sem až 3500 knih a výdrž činí až čtyři týdny. Tato čtečka váží přijatelných 536 g a seženete ji zhruba od 11 tisíc korun.

Amazon-kindle-dx

Cover Story

Cover Story je elektronická čtečka knih od vcelku populárního výrobce mp3 přehrávačů iriver. Krom funkce čtení knih vlastní také slovník, poznámky a zcela „nečekaně“ možnost přehrávání hudby. Funkce Wifi nechybí, stejně jako u předchozí čtečky a raritou je tady spíše velká rychlost a hlavně – dotykový displej. Ovšem už z pouhého pohledu je jasné, že kvalitou se o polovinu dražší čtečce Amazon rovnat nemůže.

Cover-story-gif

Předpokládám, že není třeba vkládat více ukázek internetových čteček knih a to už jen proto, že jejich trh je opravdu široký a je jen na vás, zda do ní budete chtít investovat a kolik za ni případně utratíte. Cena začíná už na několika stovkách (zejména při nákupu na Aukru) a dostává se až do několika desítek tisíc korun.

Zdroj: Živě.cz, Alza.cz

Štítky: ebook
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel tři a osm