HTC Hero - hrdina nebo padouch? - 1. díl

Napsal (») 6. 3. 2010 v kategorii Hardware a mobily, přečteno: 1739×
large1.jpg

Je to zhruba 4 týdny co jsem se rozhodnul a koupil jsem si nový telefon HTC Hero. Jak jsem pročítal recenze na internetu nevěděl jsem pořádně co očekávat. Na jedné straně firma tvořící špičkové přístroje ve spojení s Linuxem v podobě OS Android a na druhé straně údajně poměrně slabý hardware ve spojení s nepříliš rychlým operačním systémem. Takovéto informace se na mě valily ze všech recenzí a nevěděl jsem čemu věřit.

Jak to tedy je? Má cenu kupovat něco takového, nebo je lepší vyzkoušet produkty konkurence jako je Apple, Nokia apod.?

Realita není ani natolik špatná, aby se nedal HTC Hero pohodlně používat každý den, ani natolik dobrá, aby se dalo říci, že se jedná o špičkový produkt bez chyb. Já jsem zatím spokojen, protože jsem nenašel žádnou velkou zradu, která by mě přímo odrazovala od používání.

Obsah balení

Celé balení telefonu je poměrně malé, ale telefon i s příslušenstvím je v něm dobře naskládán. V základu dostanete:

  • Telefon
  • Baterii (vložena v telefonu - kryta fólií, kterou je nutno vyndat před používáním)
  • Paměťovou karto (taktéž vložena) a pouzdro
  • USB kabel (pro nabíjení a přenos dat)
  • Adaptér pro nabíjení s výměnnou vidlicí
  • Sluchátka (mají celkem kvalitní zvuk a promyšlený přepínač hudby)
  • Rychlý návod pro spuštění (celý návod naleznete na paměťové kartě)
  • CD

Barva

Přístroj je dodáván na trh standardně ve dvou provedeních: v bílé barvě s teflonovou vrstvou a v elegantním černém provedení. Osobně jsem se rozhodnul pro tmavou z důvodu nižší viditelnosti škrábanců na povrchu. Většina povrchu telefonu je matná, s výjimkou rámečku kolem displeje na němž jsou zároveň umístěna tlačítka pro zvedání hovorů, zobrazení plochy, menu a ukončování hovorů a zároveň uzamykání telefonu. Celý telefon se dá snadno udržet v čistém stavu, když se stane že zrovna sníte něco mastného a sáhnete na display, tak není problém otřím telefon o tričko, nebo jinou látku (je lepší měkká, aby nedošlo k poškrábání displeje) a během chvíle se Hero zase leskne jako po prvním vybalení z krabice. Celkové zpracování budí dojem opravdu dobře zpracovaného krytu a přitom není těžké se dostat pod kryt, kde je ukryta baterie, paměťová karta a karta SIM. Jedinou výtku ke krytu bych měl - krytka čočky fotoaparátu není zarovnána s horní hranou, ale nachází se jakoby pod ní a hůře tím pádem čistí. Na horní straně se nachází také Jack 3,5mm konektor pro připojení sluchátek a naproti - zespoda - je zde mini USB konektor pro přenos dat a nabíjení.
Htc-hero-black Htc-hero-white

Operační systém

V telefonu je nainstalován OS Android verze 1.5 s grafickou nádstavbou HTC Sence UI. Užívání tohoto systému je velmi jednoduché a snadno konfigurovatelné, s výjimkou nevyřešené možnosti posílání souborů přes Bluetooth (má být v budoucnu vydána aktualizace s novou verzí OS Android, která již soubory posílat umí). Ploch je opravdu 7 a je možné se mezi nimi přepínat buď pomocí trackballu, nebo posouvání prstem. Jedná se sice o celkem dost prostoru, ale zjistíte, že se velmi rychle dá zaplnit různými widgety, zkratkami a odkazy na nejrůznější aplikace. A není problém všechyn tyto plochy využít.

Baterie

Baterie patří k nejdiskutovanějším u těchto zařízení obecně. Její kapacita je sice 1350 mAh, což není zrovna mnoho na telefon s těmito funkcemi. Některým vydrží telefon 1, maximálně 2 dny, ale mě se podařilo vydržet s telefonem zhruba 5 dní, kdy jsem fotil, hrál hry a pohyboval se v místech se slabším signálem, což bývá u mnoha telefonů kritické a neměl jsem žádný problém.

Fotoaparát

Fotoaparát nepatří zrovna ke špičce, má sice 5 MPx, ale při horším osvětlení, případně rychlejším pohybu je fotka jednoduše rozmazaná. Drobnou nevýhodou je absence přisvětlovací diody a také pozice čočky, která se nachází zhruba 1 cm od vrchního okraje telefonu a stalo se mi již několikrát, že jsem si ji zakryl prsty a musel jsem retušovat fotografie, nebo je ořezávat.

Htc-hero-photo

Štítky: HTC Hero
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a osm