EuroCase MLi ML 5485
Čelo
Čelo je tvořeno velmi lesklým černým plastem, osobně to nepovažuji za ideální nápad z důvodu možného zanechávání otisků prstů a zamaštění skříně. V horní části nalezneme neobvykle přední I/O panel s dvojicí USB, které jsou dostatečně vzdáleny – mezi nimi je dvojici zvukových konektorů. Dále nechybí ani port FireWire a eSATA, skříň tak nabízí veškeré multimediální zázemí běžného uživatele. Panel doplňuje indikační dioda a tlačítko Restart. Panel je zabudován v 5,25“ pozici, kterých můžeme využít čtyři (bez předního panelu). Následuje přední 3,5“ pozice. Zbylé spodní části skříně vévodí barevný trojúhelník s modrým průhledným plastem. Uprostřed se nachází tlačítko napájení. Čelo samotné je posazeno na plastu různých barev – nabízeny jsou: modrá, červená, žlutá a bílá. Ohraničení trojúhelníku je shodné s barvou podkladu. Designově tak nabízí zajímavou a levnou možnost k nákupu.
Zadní strana
Zadní strana je obvyklá jako u běžných Middlecase. V horní části je otvor pro zdroj, pod ním otvor pro zadní I/O panel a sedm PCI záslepek. Chlazení dominuje velká obdélníková perforace – bohužel o šířce pouze 92mm. Větší větrák je škoda nevyužít ale je třeba poškodit skříň pro vytvoření otvoru pro něj.
Bočnice
Bočnice jsou matně černé a ničím neruší jednoduchý design skříně. Levá bočnice má dvojici otvorů – horní pro 80mm větrák ofukující zhruba prostor procesoru a spodní větší pro větráky 80mm nebo 92mm ofukující okolí grafické karty.
Vnitřní uspořádání
V pravé části se nalézá šachta pro již zmíněnou čtveřici 5,25“ pozic (tři volné) a trojici 3,5“ pozic(horní vnější). Pod šachtou nalezneme prostor pro přední větrák – vzhledem k čelu bohužel nemá odkud nasávat vzduch. Za prostorem pro tento větrák se nachází malá šachta pro dvojici pevných disků otočených o 90°. Sice v tomto použití nemá spodní disk možnost chlazení a horní tlumení vibrací, nejedná se o špatný nápad. Zbytek skříně není ničím zajímavý a neobsahuje nic neobvyklého ani dalšího.
Zajímavosti
Skříň se provádí ve čtyřech barevných provedeních – modrá, bílá, červená a žlutá.
Autor: Jakub Stareček