CoolerMaster Elite 330
Čelo
Čelní strana této skříně je tvořena minimem plastu – pouze okraje a vodorovný pruh s tlačítky. Zbytek čela je tvořen plastovou perforací s prachovými filtry a je tak velmi dobře možno nasávat vzduch. Na horní části nalezneme malé logo výrobce, pod ním následuje čtveřice 5,25“ záslepek z již zmíněného prodyšného materiálu. Pod záslepkami narazíme na dvojici 3,5“ pozic, horní má záslepku a spodní je tvořena pevným plastem s předním I/O panelem. Na panelu nalezneme obvyklé konektory: dvojici USB, audio výstupy. Na spodním vodorovném pruhu nalezneme velké modře svítící Napájecí tlačítko, indikační diodu a tlačítko Restart. Osobně se mi čelo jak z hlediska funkčnosti tak designu velmi zamlouvá.
Zadní strana
Na zadní straně nalezneme dnes běžný standart skříní této velikosti. V horní části otvor pro zdroj (chytře necentrovaný ale posunutý co nejvíce nad základní desku). Následuje prostor pro zadní I/O panel, sedm PCI záslepek a perforace pro 80mm, 92mm nebo 120mm větrák – doporučuji samozřejmě největší.
Bočnice
Bočnice a horní či spodní strana nabízejí pouze matný černý plech. Výjimkou je levá bočnice s dvojicí perforací – horní pro 80mm větrák nebo vzduchový tunel vedoucí vzduch k procesoru a spodní v okolí grafické karty (bez předvrtaných otvorů pro větrák, což je škoda).
Vnitřní uspořádání
V pravé části se nalézá šachta pro již zmíněnou čtveřici 5,25“ pozic a následujících osm 3,5“ pozic (jedna využita pro přední I/O panel). Šachta má zámky a není třeba upevňovat zařízení za pomocí šroubků. Před čtveřicí pozic je přímo umístěna perforace pro přední větrák o rozměrech 80mm, 92mm nebo 120mm (čím větší tím lepší). Díky perforaci a prachovému filtru není problém výborně chladit pro tento větrák. V zadní části se nachází zmíněná druhá perforace pro větrák stejného rozměru a sedm PCI záslepek – škoda, že je zde nutno použít šroubky.
Zajímavosti
Skříň se provádí ve dvou variantách – s černým plastem na čele a stříbrným.
Autor: Jakub Stareček