Cooler Master CM 690

Napsal O webu (») 17. 11. 2008 v kategorii Hardware a mobily, přečteno: 3371×
obrazky/ikonkacase.gifDnešní skříň ač se to na první pohled nezdá je solidním a velmi dobře chlazeným Middle tower. Skříň je vyrobena z 0,7mm SECC plechu a v černé barvě a plastu podobné barvy.


Cooler Master CM 690



Čelo

Plastové čelo je elegantně zaobleno, po stranách plastu se táhne přes celou výšku čela stříbrné lišty. Zbytek čela zabírá po celé výšce perforace - v horní části tvořena pěti 5,25" pozicemi, spodní může být přeměněna na 3,5" pozici. Spodní část perforace je pro přívod vzduchu pro 120mm větrák chladící pevné desky, uprostřed této perforace je líbivé plastové logo Cooler Master. Ovládací prvky jsou umístěny ve spodní třetině výšky na pravém plastovém panelu. Jedná se (shora) o velké stříbrné tlačítko Power, indikační diody a menší tlačítko Reset ve stejné barvě.

Zadní strana

Zadní panel dává znát několika neobvyklým věcem - umístění zdroje do spodní části skříně, čemuž se ještě budeme věnovat. Dalším méně obvyklým prvkem u této velikosti skříně je dvojice otvorů pro vodní chlazení napravo dole od PCI záslepek. Záslepky jsou v tradičním počtu sedmi s bezšroubkovým upínáním. Vedle I/O panelu základní desky se nachází otvor pro 120mm větrák.



Bočnice

Výjimečně se zaměřím i na pravou bočnici. Nalézá se zde totiž perforace pro 80mm větrák (pouze s výškou 15mm oproti obvyklým 25mm) pro větrání zadní části základní desky - osobně si nemyslím, že by tento větrák mnoho pomohl s chlazením ale každý stupeň se počítá. Pravá bočnice je perforovaná mnohem více perforovaná - pro dvojici 120 či 140mm větráků. Tyto větráky ofukují oblast procesoru a grafické karty - již je osazen 120mm větrákem. Horní část skříně je taktéž velice bohatě perforovaná pro dva 120 až 140mm větráků. V horní části se taktéž nachází přídavný I/O panel, je zde umístěna dvojice USB, vstup mikrofonu a sluchátek, Fire wire a dokonce jeden eSATA konektor. Aby větráků nebylo dost je možno ještě osadit další 120 až 140mm větrák na dno skříně, což na koberec kvůli prachu nedoporučuji.

Vnitřní uspořádání

Vnitřní uspořádání skříně je spíše běžné u vyšší třídy skříní. Pětice pozic pro mechaniky a pod nimi pětice pozic pro pevné disky otočených o 90° - osobně takovéto řešení kvůli chlazení pevných disků nemám rád ale pro vedení kabelů, přístupu k pevným diskům a osazení dlouhými grafickými kartami je vhodný. Další zajímavostí je již zmíněné umístění zdroje - nasávání je možné jak shora od základní desky tak ze spodní části skříně. Při osazení spodního větráku mohou nastat problémy s vedením kabeláže a do větráku mohou některé kabely kolidovat. Sice se předpokládá, že větrák bude foukat směrem vzhůru ale nejedná se o bezpečnou záležitost.




Autor: Jakub Stareček
Facebook Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel nula a devět