Chladič Samuraj
Výrobce chladičů Scythe netřeba představovat. Spíše si představíme další z jeho produktů, dnes bude řeč o Andy Samurai Master. Tento obrovitý chladič je pravděpodobně starším sourozencem již recenzovaného obrovitého chladiče Prchá. Podíváme se tedy zda dostačuje i menší a lehčí model pro dostatečné chlazení.
Scythe Andy Samurai Master
Chladič je vyroben z minima mědi a maximálního množství hliníku. Z měděné základny opracované do dostatečné hladkosti vychází celá šestice samostatných hliníkových heat-pipe. Nad základnou samotnou je husté a efektně vypadající žebroví sloužící jako dodatečný odvaděč tepla a taktéž jako stabilizační opora pro hlavní rozměrnější žebroví. Trubičky ústí do již zmíněného hlavního rozměrného a hustého hliníkového žebroví. Žebra mají malou tenkost a jednoduchý čtvercový tvar. Trubičky jsou bohužel umístěna do žeber po trojicích nad sebe (sice logicky a efektivně trubičky od středu základny jsou nahoře) a tak ztrácí část výkonu a to je celkem škoda. Chladič samotný je vhodný jak pro pasivní provoz tak pro lepší chlazení s větrákem – lze použít i přibalený firemní model.
Technické specifikace
Kompatibilita: Intel – 775; AMD – 754, 939, 940, AM2
Celkové rozměry: 125 x 137 x 104 mm
Rozměry větráku: 120 x 120 x 25 mm
Otáčky větráku: 1200 ot / min
Hlučnost: 21 dB
Hmotnost: 685 g
Zkušenosti
Chladič je na základní otáčky trochu hlučnější ale nejedná se o žádný vysavač podobný přibaleným chladičům. Procesor AMD Athlon64 X2 3800+ na dobrých taktech 2800Mhz dosahuje chladič slušných 72°C. Na konkurenční platformě Intel Core 2 Duo E6400 taktovaných na vysokých 3,5Ghz chladič více méně kopíruje výsledky a dosahuje lehce nadprůměrných 78°C. Bohužel výkonnostně mě chladič zklamal a očekával jsem lepší výkony v porovnání s například chladiči Zalman.
Autor: Jakub Stareček