AplusCase Twin Engine

Napsal O webu (») 26. 2. 2009 v kategorii Hardware a mobily, přečteno: 1324×
obrazky/ikonkacase.gifVýrobce AplusCase není moc známý ani nemá tak rozšířenou reklamu ale přesto tvoří zajímavé a kvalitní skříně. Dnes se podíváme na zajímavý Bigtower s názvem Twin Engine. Už na první pohled skříň zaujme dvojicí 250mm větráků.

AplusCase Twin Engine



Čelo

Čelu samotnému dominuje již zmíněný 250mm větrák ale k tomu se dostaneme až později, začneme z horní části. Zbytek přední strany prakticky zakrývají velká černá vypouklá dvířka. Uprostřed dvířek najdeme průhledný kousek plastu ve tvaru U, vnitřní část je tvořena stejným plastem, jen dolem více vykrojeným. V horní části nalezneme průhledné logo výrobce. Dvířka samotné jsou zevnitř osvětleny modrými diodami a vytváří tak efektní design – zvláště v noci. Pod dvířky (mají panty vlevo) nalezneme pětici 5,25“ záslepek a jednu 3,5“ záslepku. Vlevo od poslední jmenované záslepky je malé tlačítko Restart a po pravé straně citelně větší napájecí tlačítko. Nyní si povíme o vytouženém větráku. Jedná se o doslova turbínu přesahující o několik cm šířku skříně, což se dále projeví i na bočnicích. U levé bočnice taky nalezneme regulátor otáček předního větráku.

Zadní strana

Na zadní straně nalezneme obvyklý otvor pro zdroj – zde chválím výrobce za dostatečné odsazení od základní desky, což umožní i instalaci velkých chladičů procesoru. Dále obvyklý zadní I/O panel, otvor pro 80mm / 92mm / 120mm větrák (není přibalen) a sedmici záslepek pro karty – spíše jen šestici, poslední má jednoduchý regulátor otáček pro boční větrák – za regulaci obou monster má výrobce velké plus.



Bočnice

Levá bočnice jako taková je zajímavá pouze prodloužením tunelu pro přední větrák. Na horní straně nalezneme malý skrytý I/O panel. Ten je skryt malým zasouvacím dvířkem. Nalezneme zde dvojici oddělených USB 2.0 a jeden FireWire. Neobvyklé je umístěný panelu a to na pravé straně těsně u hrany v necelé polovině délky. Levá bočnice má stejné prodloužení tunelu předního větráku a se stejným logem výrobce. Zbytek bočnice vyplňuje obrovské prosklení s perforací pro druhý 250mm větrák. Ten má ofukovat prakticky celou základní desku.

Vnitřní uspořádání

Uvnitř nalezneme hlavně obrovské množství prostoru prakticky pro jakýkoliv dnes vyráběný hardware. Po pravé straně nalezneme již zmíněnou šachtu s pěticí 5,25“ pozic a pod ní jednu 3,5“ pozici. Do spodku skříně prostor vyplňuje koš pro sedm pevných disků otočený o 90°. Zde se musím pozastavit nad dvěma nešvary, prvním je velmi malá perforace koše, která je k vidění i u jiných skříní. Tou horší bych viděl v prostoru pro 120mm větrák před pevnými disky. Přední větrák je tedy nevyužit a většina protlačeného vzduchu se kumuluje na plechu čela. Ani bočnice nepomohou – jsou totiž zaslepeny stejně jako většina prostoru. Disky a mechaniky jsou upevněny obvyklým způsobem pomocí plastových lyžin.


Autor: Jakub Stareček
Štítky: PC skříně
Facebook Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel třináct a deset