Akasa Zen

Napsal O webu (») 27. 11. 2008 v kategorii Hardware a mobily, přečteno: 2131×
obrazky/ikonkacase.gifV tomto článku se podíváme na jeden velmi levný počin méně zastoupeného výrobce Akasa. Dnešní Midi Tower má přídomek Zen. Uvidíme jaké máme možnosti při nákupu toho nejlevnějšího.

Akasa Zen



Čelo

Elegantní černo-stříbrné plastové zakulacené čelo vypadá velmi jednoduše a elegantně. Celé zakulacené čelo je provedeno ve zmíněném stříbrném plastu a velice elegantně přiléhá na zbytek skříně. Skříň celkem nabídne čtveřici 5,25“ záslepek avšak horní je provedena jako záslepka s dvířky. Pod záslepkami mechanik nalezneme dvojici 3,5“ pozic. Pod pozicemi je v ose souměrnosti nepříjemně velké napájecí tlačítko, pod ním malá červená indikační dioda a dostatečně dimenzované tlačítko restart. Poslední zajímavostí je přední I/O panel, který je zajímavě schovanou zasouvacími dvířky. Ukrývají se zde dva USB 2.0 a po stranách mikrofon a sluchátka. Nechybí ani logo výrobce pod tlačítkem restart.

Zadní strana

Na zadní straně nenalezneme nic nového ale zároveň nic víc v dané cenové relaci chtít nemůžeme. Horní část zabírá otvor pro zdroj. Klasicky, bohužel však doslova nalepen je zadní panel základní desky, sedm záslepek pro přídavné karty je standardem. Potěšující je zadní otvor pro 120mm větrák v provedení včelí plástve. Bohužel nepokrývá zcela plně velikost přidaného větráku.



Bočnice

Pravá bočnice jak je běžné ničím nepřekvapí, jen snad prohlubní pro snadnější otevření připomene doby prvních skříní. Horní část taktéž nemá co nabídnout. Docela mě překvapily vyvrtané malé kulaté otvory po většině délky skříně mezi bočnicí a ohybem horní části skříně. Levná bočnice nenabídne nic překvapivého – spodní perforaci v okolí grafické karty. Díky velmi malým když hustě posetým otvorům bych nepovažoval tuto perforaci za přilepšení k chlazení. Podobná situace je výše v podobě perforace pro 80mm větrák. Zde je přidán jednoduchý vzduchový tunel. Vzhledem k perforaci mi připadá jako docela zbytečný a spíše bude nahrazen zmíněným větrákem.

Vnitřní uspořádání

Útroby skříně nijak nepřekvapí. Staré, jednoduché a účelné šachty pro mechaniky a pevné disky. Docela překvapivé je umístění předního 120mm větráku do přední části skříně před pevné disky. Zajímavé je, že čelo není vůbec perforováno a větrák doslova nemá kde brát jakýkoliv vzduch. O odvod vzduchu se stará 120mm větrák – jedná se o průhledný středně výkonný a přijatelně tichý kus (stejně jako zbytečný přední).


Autor: Jakub Stareček
Facebook Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz

Komentáře

Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel čtyři a čtyři