Aerocool V-Touch Pro
Čelo
Čelo skříně je vyvedeno v černém plastu. Nachází se zde záslepky pro čtveřici 5,25“ optických mechanik a jednu 3,5“ záslepku. V horní a spodní části budí čelo dojem lichoběžníkového půdorysu. V horní části tohoto výstupku se nachází I/O panel. Uprostřed panelu (zapuštěného a nevyčnívajícího) je konektor pro sluchátka a mikrofon. Po stranách se nachází po jednom USB 2.0 konektoru. Nutno dodat, že se jednu o jednu z mála skříní, kde se dají umístit do USB jakékoliv spotřebiče a příslušenství aniž by zavázely jiným. Ve spodní části je logo výrobce. Čelní straně dominuje zajímavý LCD dotykový displej. Tímto displejem se provádí zapínání PC, kontrola chodu pevného disku a co je nejzajímavější tak i kontrola s regulací až tří větráků. Pro doplnění funkce displeje je i možnost sledování teploty na třech uživatelem zvolených místech a taktéž uzamknutí počítače. Překvapením je možnost umístění až 120mm větráku před panel – díky maličkým otvorům po straně čela bych odhadoval minimální propustnost vzduchu.
Zadní strana
Zadní strana je tvořena zcela běžně a kvůli prostorové omezenosti běžná. V horní části je prostor pro zdroj. Následuje otvor pro 80mm nebo 120mm větrák s jednoduchou čtvercovou perforací, stejná perforace je i mezi bočnicí a záslepkami. Panel základní desky je běžný s předpřipraveným I/O panelem, který je nutno nahradit vlastním od základní desky a obvyklými sedmi záslepkami pro karty.
Bočnice
Pravá bočnice a horní část jsou z černého plechu a neobsahují nic zajímavého. Opačná situace nastává u levé bočnice. Osobně bych ji nenazval bočnicí ale spíš jen držákem pro dominantu skříně a to obrovitý 400mm větrák. Větrák je chráněn kulatou perforací s velkými mezerami – chránícím akorát před stykem s většími předměty. Tento větrák ofukuje prakticky celý prostor skříně a celou základní desku.
Vnitřní uspořádání
Skříň může být osazena již zmíněnou dvojicí 80mm nebo 120mm větráků – v přední části před disky (za LCD panelem) a v zadní části pro vyfukování. Šachta pro 5,25“ a 3,5“ pozice je provedena levně a jednoduše jak ji známe již mnoho let, je však inovována bezšroubkovým upevněním. Pětice pozic pro pevné disky je otočena o 90° a disky jdu uchyceny na lyžinách tedy opět bez šroubků. Perforace je velice decentní a případný přední větrák nemá mnoho šancí nějak chladit – doufal bych v proud vzduchu tvořený bočním obrovitým větrákem (doporučil bych horní dvě pozice). Ve skříni je předpřipraveno několik úchytných šroubků pro pevné desky. Prostor tedy odpovídá ATX a Micro ATX deskám. Bohužel delší (výkonnější nebo duální) grafické karty nemají šanci a jednoduše se nevlezou.
Zajímavosti a specialitky
Skříň má čtveřici velkých šroubků pro upevnění bočnic v prstech. Skříň se vyrábí ve třech provedeních. Verze Pro s bočním větrákem, verze A s prosklenou bočnicí a dvojicí otvorů 120mm větráků v pozicích procesoru a grafické karty a konečně verze Standart s plechovou bočnicí a stejnou dvojicí otvorů.
Autor: Jakub Stareček