AVerTV DVB-T Volar X

Napsal (») 21. 3. 2010 v kategorii Hardware a mobily, přečteno: 1408×
avermedia/karta-1.jpg

Před nedávnem jsem si pořídil digitální televizní tuner od firmy AVerMedia, terý navazuje na celosvětovou popularitu řady AVerTV Volar. Jedná se o první USB DVB-T tuner, který splňuje požadavky na citlivost signálu stanovené organizací NorDig Unified Standards (www.nordig.org), ale oproti set-top boxům a televizím samozřejmě v citlivosti pokulhává. Řadí se mezi jedny z nejmenších a nejlehčích (7 x 2.5 x 1.1cm a 17.5g), takže jej jednoduše přibalíte ke svému notebooku a můžete ta sledovat televizi, kdekoliv je digitální pokrytí. Tento produkt jsem si vybral především z důvodu dobrých ohlasů v recenzích a hlavně díky podpoře v OS Linux. Podporován je oficiálně na Windows všech verzí (otestováno i na 7), jen je trochu problém s laděním, které trvá delší dobu při výběru všech frekvencí (Win). Na linux máte ladění poněkud náročnější, musíte si nejprve vyhledat kanály, na kterých jsou vysílány jednotlivé multiplexy a přepočítat si k nim frekvence a podle nich proběhne vyhledávání vcelku rychle. V balení, které dostanete v přehledné krabičce naleznete:

  • samotný USB tuner
  • redukci minikoaxiálního kabelu na standardní anténní
  • dálkové ovládání + baterky
  • externí minianténku (není zrovna nejcitlivější, doporučuji zakoupit jinou)
  • 2 měnitelné příchytky na víko notebooku (přísavná a nasunovací)
  • CD s drivery a aplikace pro Windows

Karta-2 Karta-1

Mezi hlavní výhody patří možnost sledování filmů s kodeky H.264 a MPEG-2 v nichž je možno video oficiálně ukládat a také MPEG-4 a to včetně HD. Dále podporuje informace o filmech - bohužel je zde jako u mnoha jiných problém s diakritikou a také dálkové ovládání, které mi fungovalo bez větších zádrhelů. V používání je tento tuner nepřekonatelný, ale má pár slabin. Jako hlavní problém vidím nižší kvalitu provedení konektoru pro připojení minikoaxiálního kabelu, které se tváří, že se za chvíli uvolní a za druhé zde patří nadměrné zahřívání při delším používání (zhruba 7 - 9 hodin v kuse), což se také projevuje jakoby snížením kvality přijímaného signálu. Jinak jsem s tímto produktem nadmíru spokojen a s oblibou jej používám, kdekoliv mám volnou chvíli a chci si odpočinout při sledování televize.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
banan.czVáclav Silber | 22.3.2010 14:58
Tuto hračku mám doma a jsem s ní spokojen. Dodávaný software ani WMC od MS nepoužívám, oblíbil jsem si ProgDVB, který má přímo 64 bitovou verzi. Zatím nemám dost silný signál pro příjem HD TV z Mariánských hor v Ostravě, tak mě ani netrápí, že volná verze má MPEG-4 zakázanou.
| 22.3.2010 15:55
Já jsem s příjmem HDTV neměl problém ani v Porubě, ani v Mariánkách, i když chytám vysílání až ze Slezské. Osobně používám Me-TV na Linuxu a dodávaný soft na Windowsech.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel třináct a devět