Jak na ně?
Krytí (Opacity)
Volba krytí, jak už napovídá název, ovládá krytí vrstvy. Naleznete jí v horní části palety vrstev.Když hodnotu snížíte, tak se sníží průhlednost vrstvy.
Posouvání vrstev
Pokud chcete přesunout všechno, co leží v určité vrstvě, tak aktivujte vrstvu a táhněte ji po obrazovce nástrojem přesun. Když vrstvu přetáhnete do okna jiného dokumentu, tak Photoshop automaticky danou vrstvu do tohoto dokumentu zkopíruje. Pokud chcete posunout vrstvu o jeden pixel, tak využijte kurzorových kláves na klávesnici (jen když je aktivní nástroj přesun). Přidržte klávesu Shift a přimáčkněte kurzorovou klávesu, tím se vrstva posune o deset pixelů najendou.Svázaní vrstev
Když budete chtít, aby více vrstev mělo vždy stejnou velikost a pozici v dokumentu, svažte je dohromady. Vrstvy svážete tak, že je nejdříve označíte a poté klepnete na tlačítko Svázat (Link) v paletě vrstvy.Oříznutí
Když přesouváte vrstvu, tak jí možná někdy přesunete mimo okraj, Photoshop si pamatuje i data, která jsou přes okraj. Můžete je tedy vyvolat zpět. Pokud ale přebytečná data oříznete, ušetříte spoustu paměti.Vrstvu oříznete, když zvolíte Výběr/ Vybrat vše. Poté zvolte Obraz/ Oříznout a s plýtvání paměti je konec.
Je zbytečné ponechávat nevyužité místo kolem obrázku. Jelikož většinou tisknete na bílý papír, přebytečné bílé plochy by jen dokument zvětšovali a na tisknutou podobu nemají žádný vliv.
Photoshop odstraní všechny bílé plochy tak, že zvolíte Obraz/ Oříznout podle, jen upřesněte nastavení Oříznout podle, aby program mohl vyhledat bílé plochy obrazu (v závislosti na tom, který rožek dokumentu obsahuje bílou) a pak specifikujte, které okraje obrázku mají být oříznuty.
Obrázky jde také zvětšit. Příkazem Obraz/ Odkrýt vše, Photoshop zvětší dokument natolik, aby se do něj vešly všechny zakryté oblasti dokumentu.
Pokud vám můj popis nestačí, tak se obraťte na knihu, která mi byla zdrojem: ,,Velká kniha k Adobe Photoshop CS2“