Photoshop pro začátečníky 27.díl, Nástroje 23.

Napsal (») 31. 7. 2008 v kategorii Grafika, CSS, přečteno: 3204×
obrazky/zacikona.jpg

Barvy přechodu

Malý trojúhelník v liště voleb (umístěný vedle miniatury přechodu) umožňuje výběr z několika přednastavených barevných kombinací. Vykreslení přechodu můžete i obrátit, a to poklepem na políčko obrátit v liště voleb. Když tedy normálně začínáte modrou a končíte červenou barvou, po obrácení budete začínat červenou a končit modrou. Některé z nabízených přechodů budou nabízet průhledné plochy. Chcete-li průhlednost přechodu odstranit, vypněte v liště voleb políčko Průhlednost.





Rozklad barvy přechodu

Při tisku obrázků obsahujících barevné přechody můžete někdy zaznamenat výskyt pruhů či nepřesností v daných přechodech (známých také jako schodky nebo pasterizace). Chcete-li tento jev minimalizovat, aktivujte v liště voleb políčko Rozklad barev. K přechodu bude přidán šum, který pruhy v tisku odstraní. Efekt funkce Rozklad barev na monitoru neuvidíte, projeví se pouze v tisku. Zjistíte-li, že se přesto v tisku nějaké pruhy objevily, můžete přidat více šumu, a to v menu Filtr/ Šum/ Přidat šum. U většiny grafik postačí míra šumu 3 a menší.

Vlastní přechody

Roletka přechod nemusí vždy obsahovat typ přechodu. Je-li to váš případ, klepněte v liště voleb na miniaturu přechodu a vytvořte si svůj vlastní, zákaznický přechod v dialogu Editor přechodu, který se po klepnutí zobrazí. Toto okno poskytuje mnoho funkcí, když jím ale budete procházet krok po kroku, neměli byste narazit na žádný problém. Seznam ve vrchní část dialogu znázorňuje Přechody, které se obvykle nacházejí v liště voleb. Klepněte na některý a prohlédněte si náhled v dolní části dialogu. Když budete mít vybrán přechod, který chcete upravit, můžete jej modifikovat v přechodové liště (nebo klepnout na tlačítko Nový a vytvořit jeho kopii). Chcete-li změnit barvy (maximum je 32 barev), klepněte na některý z jezdců pod lištou nebo do prostoru mezi ně a přidejte novou barevnou zarážku.



Barevné zarážky mohou mít tři podoby. Jejich naleznete v roletce v levé dolní části dialogu. Volby barva popředí a Barva pozadí nevystihují pouze barvu popředí a pozadí při vytváření přechodu, ale i jejich stav při aplikaci přechodu. Změna barvy popředí a pozadí může při každé aplikaci přechodu přinést jin výsledek. Nechcete-li u přechodu využít barvy popředí a pozadí, nastavte roletku na volbu Vlastní barva a klepněte na zarážku barvy pro zpřístupnění Kapátka.

Máte-li do přechodu přidány zarážky, můžete jimi posouvat doleva a doprava nebo změnit jejich číselnou hodnotu v níže položené volbě Umístění, jejíž hodnoty lze měnit i kurzorovými klávesami. Mezi dvěma barevnými zarážkami se vždy zobrazí i malý kosočtverec – Střední bod barvy, ve kterém budou barvy rovnoměrně smíchány.

Průhledné přechody

Některé plochy přechodu můžete učinit částečně průhledné, a to poklepem nad miniaturu přechodu. V této oblasti sice nemůžete změnit barvu přechodu, ale nastavíte jeho větší či menší průhlednost. Přidat můžete i zarážky průhlednosti, stejně jako u nastavení barev. Průhledné plochy jsou reprezentovány čtverečkovaným vzorem.



Barevné zarážky můžete jednoduše odstranit jejich přetažením mimo barevný přechod.

Štítky: Adobe Photoshop
Facebook Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
yow-xoxo z IP 213.155.225.*** | 2.3.2010 15:19
Je někde photoshop zadarmo ?? nebo něco jako photoshop nebo program který umí podrobněji udělat design ?? plsky napište na e-mail a kdyžtak odkaz kde to stáhnu ... kujííí


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel nula a osm