Playstation Network opět funkční?

Napsal (») 24. 5. 2011 v kategorii Bezpečnost, přečteno: 1054×
banan/img/sony_2.jpg

Záhadné prolomení bezpečnosti herního serveru Sony Playstation Network (PSN) dne 20. 4. 2011 způsobilo údiv ve špatném slov y smyslu. Nyní by mělo být co nejdříve spuštěno. Touto bezepčnostní aférou si firma Sony bude procházet ještě nějaký čas. Nyní čelí dvoum obvinění kvůli odcizení velmi citlivých údajů z uživatelské databáze, kde se nacházeliy čísla kreditních karet. Také jeden můj kamarád měl zde účet a také číslo kreditní karty. Když jsem za ním byl nedávno tak nevypadal zrovna nadšeně, když vyprávěl jak byl v bance žádat o zmrazení konta. Když mi však nedávno volal, říkal, že by SONY měla PSN spustit právě dnes.

"Historie" útokůOz3adab1-anonymous

Kdo za útokem stojí se do dneška neví, je však možné, že SONY to ví a říci nechce. Dokonce se objevují spekulace o tom, že to SONY udělala schválně, což je podle mého názoru nemožné. Proč by Sony chtěla takovu špatnou reklamu nedává zaprvé smysl, a zadruhé když hacker George Francis Hotz alias Geohot, alias Million75 a nebo Mil, který mimo jiné prolomil ochranu iPhone, je nyní souzen firmou Sony za  jejich napadení. Počátkem ledna také čelila PSN útokům skupiny Anonymous, kdy se zdála býti stále bezpečná. Také prohlásili, že toto není konec, k ůtoku  na čísla kreditních karet se však nepřihlásili a popírají jej. Dokonce 2 ex členové skupiny prohlásil že za tím stojí Anonymous, že dokonce viděli technické iformace o plánu útoku v historii chatu. To zatím však Anonymous popírá a  zůstává tento spor tak tvrzením proti tvrzení.

Vzkaz  společnosti Sony skupiny Anonymous: "Aby bylo jasno: my jsme sice aktivisté, ale my jsme to nebyli. Sony, ty jsi nekompetentní".


Před a po útoku:

01-sign-up-for-psn_2Maintenace_2


SONY nejhorší rok

Dvě podané žaloby v USA, které se snaží dosáhnout statutu hromadných žalob a také nedůvěra klientů, vyústily v pokles akcií až o dvě miliardy dolarů (přes 32 miliard Kč) a připočíst můžeme také náklady na opravu této katastrofy (což může být až 500 mil. dolarů), také peníze o  které příjde firma v důsledku reklamy na této síťi  se pčítá. To že firma přiznala prolomení ochrany o týden později zrovna nebyl dobrý "marketingový tah".
První žalobu podala americká právní kancelář Rothken ktde je suma zatím neznámá a druhou kanadská právní kancelář McPhadden Samac Tuovi, kde částka činí  miliardu kanadských dolarů, to je cca 17.7 mil korun.

Mluvčí firmy samozřejmě mlčí a jako by to nestačilo, Sony dostává pokárání od Bruselu, kde jim bylo vytýkáno nedostatek ochrany osobních údajů, což se týkalo také firmy Apple, a zanedbání povinnosti vůči svým zákazníkům.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz

Komentáře

Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a devět