Nejnebezpečnější místa na webu - Část 2.

Napsal (») 15. 2. 2011 v kategorii Bezpečnost, přečteno: 3851×
danger-internet.jpg

Každého uživatele internetu jistě trápí nebezpečí přicházející právě z webových stránek, a proto jsem se rozhodl psát nový seriál o tom, kde na internetu si dát pozor, aby Vás nic nepřekvapilo.

Ohrožení 5 - Geolokace, aneb když dáváte světu vědět, kde právě jste

Místo: Smartphony

Smartphony se na trhu poměrně rychle rozšiřují a stejně s nimi i nové geolokační aplikace, které se dají jednoduše zneužít. Například jedna hra uvedena na Android Market byla ve skutečnosti špionážní aplikace, která sledovala, kdy jste a kdy nejste doma. To znamenalo pro zloděje velkou příležitost a poměrně jednoduchý přístup k cizímu majetku.
Společnost Apple nedávno aktualizovala ochranu soukromí a zavedla novou politiku ve svých geolokačních aplikacích v novém operačním systému IOS 4, tak aby aspoň z části zabránila tomuto nově vzniklému ohrožení.
Jak tomu předejít: Používejte pouze známé aplikace jako třeba Foursquare, ale vždy zvažte jestli se informace o Vašem umístění nemůžou obrátit proti Vám.

Geolokace

Ohrožení 6 - Stránky, které Vás lákají zadat své emailové adresy, na které následně zasílají spam

Místo: Stránky, které nabízejí zdarma hodnotné věci

Bez pochyby jste již někdy narazili na stránky, kde se na Vás ze všech stran chrlily texty jako "Získejte zdarma a jednoduše iPod!". Tyto stránky většinou nejsou nebezpečné v klasickém slova smyslu - nijak Váš počítač neinfikují malwarem, ale po jakémkoliv zadání Vašich osobních údajů, se může stát, že do Vaši e-mailové schránky začne chodit spam a to protože velký počet podniků dává nemalé částky například za e-mailové schránky od potencionálních klientů.  
Jak tomu předejít: Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů a dejte pozor na mezery, které se v nich často nachází. I když stránka říká, že nebude prodávat Vaše osobní data třetím osobám, tak může v závislosti na jazykovou politiku předat data "pobočkám".

Stop-spam

Ohrožení 7 - Pochybné Facebook aplikace

Místo: Facebook

Facebook aplikace jsou již dávno záležitostí odborníků v oblasti bezpečnosti. Vždy nemusíte vědět, kdo vyvíjí aplikace a co se následně děje s Vašimi údaji, které aplikaci zpřístupníte. I když aplikacím schvalujete přístup k Vašim osobním údajům, tak většina dat je v rukou developerů. 
Jak tomu předejít: Buďte selektivní při výběru aplikací, které používáte. V nastavení Vašeho účtu povolte přístup k pouze k aplikacím, o kterých víte, že jsou poctivé.

Facebook-logo

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel osm a jedenáct