Facebook : hrozba v soukromí v budoucnosti

Napsal (») 25. 1. 2011 v kategorii Bezpečnost, přečteno: 2048×
banan/img/facebook-logo.jpg

Centrum pro analýzu produktu ESSET - CTAC (Cyber Threat Analysis Center), které se snaží zvyšovat bezpečnost komunikace, zjistilo, že se útočníci zaměřují na média stále více a více. Kromě Facebooku se prý chystají na  další sociální sítě, jako je LinkedIn, Orkut nebo Twitter, a vyhledávače – spolu s Googlem i Bing či Yahoo.

Prý je hlavním důvodem nedostatečná opatření šéfů těchto společností vlastnící   vyhledavače a sociální sítě. Obzvlášť Facebook představuje největší nebezpečí, poněvadž namísto toho, aby řešil příčinu, soustředí se na léčbu symptomů.

Facebook je navržen tak, že zásahy do soukromý bere jako samozřejmost, prezentuje je jako něco, co jeho uživatelé ve skutečnosti chtějí a to je zlé. Některé weby, například Bebo, už od tohoto přístupu ale upouštějí.Whitelistmobile-logo

Častějším terčem útoků se v tomto roce budou stávat mobilní zařízení. Ve výhodě budou zařízení využívající ke své ochraně seriózní aplikace zařazené do whitelistu, které zaručují větší odolnost vůči malwaru. Přesto se dá předpokládat, že uživatelé mobilních telefonů a smartphonů se budou potýkat s praktikami sociálního inženýrství.

Eset

ESET ThreatSense.Net sbírá statická data týkající se typu a počtu infiltrací zachycených na počítači daného uživatele, ukazuje rovněž na trend růstu malwarových botů. To znamená, že infikované počítače (tzv. zombie) se budou na infikování systémů podílet daleko vyšším procentem než dosud. Po loňském roce, kdy byly některé botnety ovládány přes Twitter, budou útočníci experimentovat i s dalšími kanály. Na druhou stranu, boj s botnety bude efektivnější: úspěšnost odhalení by měla být vyšší než v minulosti. I tak ale půjde o jeden z nejzávažnějších problémů.

Boonana Trojský kůň Boonana napadává systémy Java, které využíváme dneska plně na mobilních zařízeních, aby se mohl rozšiřovat mezi další platformy, protože Java je multiplatformní. Zmíněná Boonana má totiž schopnost infikovat různé operační systémy. Lze tedy očekávat, že se objeví kupříkladu botnety využívající zombie počítače, které běží i na jiných platformách.


Nezabráníme hned také útoku přes emailovou schránku, skripty, podvodné URL, kdy k dostání se do "srabu" stačí 1 kliknutí myší...

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel třináct a jedenáct