Základní pravidla pro psaní článků.

Napsal Mgr.Radovan Kaluža (») 7. 1. 2007 v kategorii Banan.cz, přečteno: 1363×

Článek bude mít nadpisy a podnadpisy

Je velice nečitelné, když je jeden logický celek napatlán na druhý.  Celky od sebe budeme oddělovat nadpisy a přehledně odsazovat odstavce - nebudeme psát desítky řádků pod sebe, je to potom nečitelné. Obrázek bude velký maximálně 800px, je zbytečné nahrávat 5 megové obrázky! Optimální je nahrát rozumné množství obrázků, tj. 2-3 podle délky článku. Pokud je to na místě, nebojíme se používat relevantní odkazy.

Pokud je to možné, vytvoříme ukázku toho, o čem píšeme. Zaměříme se na to, že důležité věci budou tučně (ne nijak jinak, např. podtrhnuté). Pokud máme nějaký kód, vložíme ho do tagu code.

např:

print $ahoj;


Než klikneme tlačítko uložit!

Vedle tlačítka uložit je tlačítko vyzkoušet, prosím o jeho využití. Články, které budou nehezké , budou vráceny na přepracování. Proto před tím, než uvidíte článek publikován na owebu.cz, doporučuji tento kód si uchovat. Zde jsou příklady pěkných článků:  o moodle, začínáme s linuxem . Článek by měl být dlouhý minimálně jednu normostranu A4 (normostrana = 32 řádků po 64 úhozech = 2048 znaku). Ukázky jednoduchých kódů do toho nejsou počítány (css styly, html tagy).

 

Správně zvolit nadpis a popis

Nadpis by měl byt volen tak, aby vystihoval hlavní smysl článku. Špatně je třeba jenom PHP 5.díl, správně PHP větvení. Nemusíte mít strach, čísla dílů se doplní automaticky. Co se týče popisů, platí to samé pravidlo.

 

A ukázky typicky špatných článků

Facebook Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel nula a jedna