Total Commander
Stránky na lze nahrát na "Internet" (lépe řečeno server) několika způsoby. Pro mě nejednodušším způsobem je použít SW Total Commander (stáhnou Total Commander) a přes FTP stránky nahrát na webový server. Proto nejdříve pokud nemáte sharewarový souborový manažer pro Windows Total Commander tak si jej stáhněte, a nainstalujte.
Potřebné údaje
K tomu, abyste se mohli připojit k webserveru pomocí FTP potřebujete znát následující 3 údaje.
Hostitelský PC : ftp.domena.cz
Login: domena.cz
login může být libovolný a ne vždy musí být ve tvaru domena.cz ale třeba jen login: certik
Heslo: bertik
Definujte si nové FTP připojení stisknutím tlačítka FTP.
Zvolíme Nové připojení a do formuláře vyplníme údaje, které obdržíme od provozovatele webhostingu.
Potvrdíme tlačítkem OK. V horním menu Konfigurace - Nastavení - FTP si můžete nastavit v jakém okně se má FTP otevírat a některé další nastavení.
Nahráváme na internet
Nyní už proces je poměrně jednoduchý. Stiskneme FTP, zvolíme název FTP připojení (v našem případě muj web) a dáme připojit. Přetažením zkopírujeme soubory do příslušného adresáře. Ale zde pozor, každý webhosting má jiné řešení. Banánový hosting má struktruru následující.
Adresář log : adresář kde se ukládají logy (přístupy na web, error hlášky)
Adresář stat : místo, pro různé statistiky
Adresář subdomains : toto je hlavní složka, v ní jsou uloženy web stránky
Adresář tmp : zde si můžete uložit soubory, které nepatří k internetovým stránkám
Adresář subdomains obsahuje následuje adresář www, což je hlavní adresář pro doménu druhého řádu. To co je uloženo v adresáři www, je pro doménu www.janhubnik.cz, ostatní adresáře znamenají názvy subdomén, kupříkladu adresář clanek je pro subdoménu fota.janhubnik.cz.
Některé hostingy subdomény zpoplatňujou, nebo jej dokonce musíte složitě vytvářet, přes nějaký formulář, banáni subdomén nabízejí neomezeně :-).